TurkeyBuild 2021

Yapı - Turkeybuild Istanbul is organized by Hyve Group plc., one of the world’s leading organizers of international trade exhibitions and conferences. It brings together representatives of the building industry from Turkey, the Balkans, Northern Africa, the Middle East, Russia and the CIS. This event will be an opportunity to present and discover the latest product innovations, and serve as business development platform. 

Last edition more than 240 Local and International Professional Buyers; ranged from countries such as Azerbaijan, Georgia, Germany, Iran, Qatar, United Arab Emirates, Algeria, United Kingdom, Netherlands, Saudi Arabia, France, Spain, India and Turkey; were hosted in Istanbul as a part of Yapı - TurkeyBuild Istanbul.
 
Are you looking for a concrete reinforcement solution that offers unlimited design possibilities? Would you like to speed up and simplify your masonry projects without reducing quality? At TurkeyBuild, Bekaert will showcase the strengths and possibilities of our Dramix® steel fiber concrete reinforcement and Murfor® steel-based masonry reinforcement.

Don’t hesitate to get in touch to schedule a meeting or ask us a question.


Yapı - Turkeybuild İstanbul, dünyanın önde gelen uluslararası fuar ve konferans organizatörlerinden Hyve Group plc. tarafından organize edilmektedir. Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve BDT'den inşaat sektörünün temsilcilerini bir araya getiren bu etkinlik, en son ürün yeniliklerini sunmak, keşfetmek ve iş geliştirme platformu olarak hizmet etmek için bir fırsat olacaktır.

 

Geçen yıl , Azerbaycan, Gürcistan, Almanya, İran, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, İngiltere, Hollanda, Suudi Arabistan, Fransa, İspanya, Hindistan ve Türkiye gibi ülkelerden 240'dan fazla Yerel ve Uluslararası Profesyonel Alıcı, Yapı - TurkeyBuild İstanbul'un bir parçası olarak İstanbul'da ağırlandı.

  

Endüstriyel zemin betonlarınız için sınırsız tasarım olanakları sunan beton donatı çözümü mü arıyorsunuz? Duvar uygulamalarınızı kaliteden ödün vermeden hızlandırmak ve basitleştirmek ister misiniz? Bekaert, TurkeyBuild İstanbul’da  Dramix® 4D, 5D çelik tel beton donatılarımız ile yenilikçi, rulo formlu Murfor® çelik duvar donatılarımızın güçlü yönlerini ve tasarım olanaklarını sergileyecek.

 

 Bir toplantı planlamak veya bize bir soru sormak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Where

Tüyap Fair Convention and Congress Center, Cumhuriyet Mah Eski, Hadımköy Yolu Cd No 9 D1, 34500 Büyükçekmece İstanbul

When

01 Apr 2021 to 04 Apr 2021